Op 10 december heeft Combinatie Cruquiusbrug een mooie mijlpaal bereikt: het vernieuwde brugval van Cruquiusbrug B is succesvol geplaatst.
Het brugdeel werd per schip vanuit Krimpen aan den IJssel naar de Cruquiusbrug vervoerd en arriveerde in de vroege ochtend via de Ringvaart. Nog voor zonsopkomst stonden onze teams paraat om alle voorbereidingen te treffen en de dag gezamenlijk te starten met een kick-off.
Voor de plaatsing werden twee zware kranen, voorzien van ballast, aan weerszijden van de brug opgesteld. Rond half zeven werd het brugval nauwkeurig tussen de kelderpijler en de oplegpijler gemanoeuvreerd en op zijn plek gehesen. Later op de dag zijn ook de balanspriemen per as aangevoerd en zorgvuldig geplaatst.
Voor het wegverkeer had de operatie nauwelijks impact: auto’s konden gebruik blijven maken van de bestaande infrastructuur. Fietsers en voetgangers maakten tijdelijk gebruik van een klein pontje, waardoor ze met minimale hinder toch de oversteek konden maken.
De succesvolle plaatsing van het brugval is een belangrijke stap in de vernieuwing van de Cruquiusbruggen. Het project gaat nu de afrondende fase in, met oplevering verwacht in juni 2026.
Onze opdrachtgever, Provincie Noord-Holland, heeft zijn tevredenheid uitgesproken over het geleverde werk; een waardevolle bevestiging van onze aanpak. Dank aan iedereen die heeft bijgedragen aan deze mijlpaal.